Не стрибає, а літає: 18-річна українка поставила новий рекорд світу

Фото wikipedia.org

На міжнародному турнірі зі стрибків у висоту, присвяченому пам’яті Олексія Дем’янюка, запеклої боротьби у дівчат не вийшло. Бо в секторі дуже швидко залишилася лише одна атлетка — Ярослава Магучіх. І далі змагалася лише з собою.

Юлія Чумаченко завершила змагання з результатом 1,83, інші учасниці зупинились на 1,70. А Ярослава впевнено продовжувала брати висоту за висотою: 1,83, 1,86, 1,90, 1,95, 1,99. А потім — 2,01 із третьої спроби! Це найкращий результат сезону в світі та новий юніорський світовий рекорд.

— Коли їхала на змагання, думала лише про одне — гарно розпочати сезон, — каже “Експресу” Ярослава Магучіх. — Думки про рекорд стали в мене з’являтися вже під час стрибків.

— Після підкорення 186 сантиметрів було зрозуміло, що ви перемогли на турнірі. Чому ж далі додавали по 4 — 5 сантиметрів?

— Я хотіла поставити рекорд, але не наважилась підняти планку одразу на 15 — 18 сантиметрів. Потроху підійшла до особистого рекорду — 199, взяла з другої спроби. Тоді кажу тренерці: може, замахнемося на світовий юнацький рекорд, піднімемо до 201? Із першої спроби не пішло. Друга спроба була фактично ідеальна. Я дуже гарно стрибнула, але планка впала. Та в цю мить я зрозуміла, що сьогодні рекорд нікуди від мене не подінеться. Так і сталось.

— Які у вас стосунки з іншою світовою лідеркою Юлією Левченко? Буквально за тиждень до вашого стрибка найкращий результат сезону в світі — 2,00 — належав їй...

— При кожній нагоді радо спілкуємось. Ми конкурентки хіба заочні, бо кожна з нас робить свою роботу окремо. Якщо виконаємо норматив на чемпіонаті України, поїдемо разом на Олімпіаду й уже там зустрінемось в одному секторі.

читайте також: В Україні створили перший військовий безпілотник: як виглядає і що вміє "Берегиня" (відео)

КОМЕНТАР

Валерій Лебедюк, заслужений тренер України зі стрибків у висоту, організатор цього турніру:

— За останні 50 років в Україні Магучіх — це другий такий феномен. Першим був Володимир Ященко, який у 18 років стрибнув на 235 сантиметрів і побив світовий рекорд серед чоловіків. І от природа подарувала нам другий такий діамант!

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про кризу у ФК "Карпати"


Джерело статті: “https://expres.online/sport/ne-stribae-a-litae-18-richna-ukrainka-postavila-noviy-rekord-svitu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя